Kraków przyciąga wieloma atrakcjami. Jeżeli masz tylko jeden dzień, to musisz plan zwiedzania ograniczyć do minimum i wybrać tylko absolutne punkty obowiązkowe.

Nie można powiedzieć, że było się w Krakowie, jeżeli nie przejdziemy się po Starym Rynku i nie zjemy słynnych krakowskich obwarzanków. Powstało wiele nowych smaków, z makiem, z sezamem, ale z solą zawsze najlepsze.

Szukając noclegu
Gdy już zakończymy spacer po Rynku warto odwiedzić Muzeum Pod Rynkiem. Opowiada ono o historii Krakowa i Starego Rynku. Na koniec warto wdrapać się na słynny Kopiec Kościuszki. Może nie jest to Mount Everest, ale widok ładny.

Po tych atrakcjach warto rozejrzeć się za noclegiem. Najlepiej tanim i wygodnym. Tanie noclegi w Krakowie oferuje Moon Hostel przy ul. Halickiej 11, położony w samym sercu Krakowa. Lokalizacja wspaniała, prawie wszędzie można dojść na piechotę. Tylko 3 minuty zajmie Wam dojście do urokliwego Kazimierza, 5 minut do Placu Żydowskiego, 10 minut do Rynku Głównego, a kwadrans do Wawelu. Miłośnicy dwóch kółek mogą bezpłatnie wypożyczyć rowery, a dzięki możliwości skorzystania z całodobowego parkingu nie trzeba się już martwić o miejsce postojowe dla samochodu.

Moon Hostel oferuje niedrogie, bo już od 35 zł/osobę noclegi, w przytulnych, kolorowych, komfortowo wyposażonych pokojach, z bezpłatnym dostępem do internetu na terenie całego obiektu. A w całodobowej recepcji można dostać darmowe mapy Krakowa, oraz wsparcie kompetentnego personelu w temacie atrakcji turystycznych i wydarzeń kulturalnych w mieście.