À propos nóg, to niestety coraz częstszą dolegliwością, szczególnie wśród kobiet, są żylaki kończyn dolnych. Nie jest to jedynie problem estetyczny, ale również zdrowotny, świadczący przede wszystkim o kłopotach z krążeniem. Zaczyna się niewinnie od pajączków na nogach, a kończy na widocznych żylakach. Niestety, czasami pękają, choć dotyczy to już skrajnych przypadków. Tak czy inaczej, nie wolno tej dolegliwości lekceważyć.

Na szczęście leczenie żylaków jest coraz bardziej skuteczne, a przy wybraniu odpowiedniej metody również bezbolesne. Specjalista od leczenia żylaków to chirurg naczyniowy i właśnie do niego powinniśmy się udać z naszym problemem.

Leczenie laserem
Chyba każdy słyszał o laserowym leczeniu żylaków. Jednak obecnie innowacją na rynku jest leczenie z wykorzystaniem metody RF VENEFIT przy użyciu fal radiowych. Zabieg taki możemy wykonać w klinice w Krakowie. Metoda ta pozwala na szybszy powrót do normalnego funkcjonowania niż metoda laserowa.

Zabieg metodą RF VENEFIT jest mniej bolesny i zmniejsza się ryzyko wylewów podskórnych. Wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym. Fale radiowe powodują obkurczenie chorego naczynia krwionośnego. Pacjent może wrócić do normalnej aktywności już kilka dni po zabiegu. Leczenie żylaków tą metodą daje bardzo dobre i długotrwałe rezultaty.

Oczywiście żylaki nadal są leczone również tradycyjną metodą z użyciem skalpela, ale jest to bardzo inwazyjna metoda, wymagająca dużo dłuższej rekonwalescencji. Istnieje również większe ryzyko powikłań.