Co czeka na dzieci w Wieliczce?
Dla rodziców mamy na szczęście dobrą wiadomość. Kopalnia w Wieliczce to miejsce przyjazne najmłodszym, które przygotowało nawet dla nich specjalną trasę zwiedzania. Oprócz standardowej trasy górskiej oraz trasy turystycznej mamy do wyboru także odkrywanie Solilandii. Soliladnia to baśniowa kraina, w której dzieci będą miały okazję spotkać m.in. smoka i skrzata. Rozwiążą także zagadki, a pod koniec wycieczki otrzymają dyplomy. Zwiedzanie takie jest świetną zabawą, a przy okazji ma także walor edukacyjny.

Wybieramy się do kopalni z dzieckiem - jak się przygotować?
Wycieczka do tajemniczej Solilandii będzie wielką frajdą, ale warto się do niej dobrze przygotować. Całe zwiedzanie trwa 2,5 godziny, a na trasie zwiedzający pokonują aż 800 schodów, dlatego ubierz dziecko w wygodne buty. Pod ziemią jest też dość chłodno, temperatura waha się między 14 a 16 stopniami, więc wskazane są cieplejsze ubrania. Trzeba mieć to na uwadze zwłaszcza latem i pamiętać o zabraniu ze sobą czegoś do ubrania. Dzieci do 4 lat zwiedzają kopalnię za darmo, ale zdecydowanie lepiej będą bawiły się na trasie maluchy nieco starsze, od 5 lat wzwyż. Głównie z myślą o nich powstał program Solilandii. Po zwiedzaniu całą rodziną możecie udać się na obiad do położonej 100 metrów pod ziemią restauracji, a później na spacer do tężni solnej. Kopalnia Soli w Wieliczce to zdecydowanie warty odwiedzenia punkt na wakacyjnej mapie Polski.

Olga, foto: 4144132 / Pixabay