Hodowla strusi to nie tylko niecodzienne hobby właścicieli. Choć zabijanie strusi wydaje się mało humanitarne, to mięso z tych ptaków jest podobno bardzo smaczne i niektóry uznają je za rarytas.

Strusie jaja


W cenie są również jaja strusie oraz ich skorupy. Szczególnie teraz, gdy zbliżają się święta wielkanocne, z pewnością jest to towar poszukiwany. Jedno jaja strusie jest tak duże, że zastępuje aż 30 jajek kurzych. W dodatku ma niski poziom cholesterolu. Do wad jaj strusich można zaliczyć cenę (około 90 zł za sztukę) oraz wagę dochodzącą do 1,5 kg. Rzadko potrzebujemy aż takiej ilości jaj.Miejsce gdzie można kupić dekoracyjne strusie pióra


Hodowcy ptaków utrzymują się głównie ze sprzedaży ich mięsa oraz piór. Strusie pióra mają głównie funkcję dekoracyjną. Mogą być ozdobą mieszkania lub kostiumów karnawałowych. Pióra bardzo ładnie się prezentują, bo są długie (50-65 cm) oraz rozłożyste.Torebka ze strusia
Natomiast ze skóry strusia wyrabia się torebki oraz obuwie. Wyroby są bardzo trwałe i dekoracyjne, więc wysoka cena nie odstrasza miłośników tego typu przedmiotów.
Ferma strusi w Gorzkowie oferuje sprzedaż skór, mięsa oraz piór. Jednak dla dzieci z pewnością największą atrakcją będzie sama możliwość zobaczenia ptaków, nakarmienia ich lub pogłaskania. Nie ma co ukrywać, że strusie są bardzo dostojne, piękne i robią niezapomniane wrażenie. Nie tylko na dzieciach, ale również dorosłych.