21 czerwca odbyło się uroczyste muzyczne zakończenie roku szkolnego dzieci uczących się gry na instrumentach. Na scenie Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zaprezentowali się młodzi gitarzyści, pianiści, akordeoniści i skrzypkowie. W dzień później swoje talenty przedstawili uczestnicy Akademii Małego Aktora w spektaklu pt. „Skarpety i papiloty”.

1 lipca w ramach akcji Miasto Dzieci najmłodsi wraz z rodzicami przybyli na spektakl teatralny „Lato u Kubusia”. Melomani mieli natomiast okazję posłuchać Christelle Loury, francuskiej piosenkarki, śpiewającej utwory z repertuaru Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, Joe Dassin, Salvatore Adamo, Gilberta Becaud i wielu innych. Artystka specjalnie dla wieliczan zaśpiewała również po polsku.

To nie koniec wydarzeń dla miłośników muzyki. Już 7 lipca o godz. 18.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy chór Gospel Voice oraz chór Wayne Ellington Manchester Inspirational Voices z Wielkiej Brytanii. 15 lipca rozpocznie się II edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Godz. 19.00, kościół św. Klemensa, wystąpi Jarosław Wróblewski, prof. Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Wstęp wolny.

(MW / Fot. Pixabay/cc0)