Wiele wypożyczalni samochodów zauważa rosnące zainteresowanie swoimi usługami - jak wynajem krótko-, średnio- oraz długoterminowy. Postanowiliśmy przejrzeć wybrane oferty różnych firm, aby dowiedzieć się, dlaczego Polacy coraz chętniej wynajmują auta.

Najczęstsze powody zainteresowania wynajmem samochodów
- nie trzeba posiadać własnego auta, serwisować go, ubezpieczać, jeździć nim regularnie itd.;
- dostęp do środka transportu bez konieczności inwestowania w auto, które kupujemy na własność;
- wybór spośród szerokiej oferty modeli (głównie z segmentów A, B i C, gdyż są one w dobrej cenie, a także łatwo można się nimi poruszać po mieście oraz parkować);
- możliwość wyboru auta reprezentacyjnego;
- niski koszt wypożyczenia samochodu;
- przejrzyste zasady;
- odpowiedzialność za przeglądy, ubezpieczenie i naprawy to obowiązek wypożyczalni;
- możliwe rabaty i dodatkowe plusy - jak fotelik dla dziecka gratis, możliwość kierowania pojazdem przez drugiego kierowcę itd.;
- pełny pakiet ubezpieczeń;
- przy dłuższym wynajmie atrakcyjne stawki.

Również firmy chętnie decydują się na wynajem samochodów - mają ku temu wiele powodów - wypożyczenie samochodu to świetna alternatywa dla samolotu, a często też leasingu; niskie raty abonamentu przy wypożyczeniu długoterminowym auta; możliwość wyboru samochodu wyższej klasy, luksusowego, które ma podkreślić prestiż firmy i wpłynąć na odbiór przedsiębiorcy, atrakcyjne stawki najmu i inne korzyści dodatkowe dla stałych klientów.

Coraz więcej osób prywatnych oraz firm decyduje się na wynajem samochodów w Katowicach, Krakowie (np.http://www.q24wypozyczalnia.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow) czy w Warszawie, tym bardziej, że poszczególne wypożyczalnie dopasowują swoją ofertę do klienta - zarówno prywatnego, jak i korporacyjnego.

Ewelina, f: kenny2332 / pixabay