Warning: Use of undefined constant product_info - assumed 'product_info' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/carinio2/domains/wieliczka.gmina.pl/public_html/sources/modules/mod_cms/function.mod_cms.php on line 17
Najpiękniejsze solne pisanki - Wieliczka

W zawodach wzięły udział 53 osoby. Chętnych pewnie byłoby więcej, ale nie zmieściliby się, bo konkurs, jak zawsze, odbywał się w sali gotyckiej zamku.
Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Konkurs stał się już regionalną tradycją, a wygrana w nim bardzo dużym powodem do dumy.

Niewielkie solne dzieła sztuki
Pisanki robione na potrzeby konkursu stają się niemalże dziełami sztuki. Wykorzystano do nich między innymi słomę, sznurki, wstążki, kolorowe piórka i inne ozdoby. Część pisanek została ozdobiona w tradycyjne motywy, inne nawiązywały do samego miasta Wieliczka.

Wystawa pisanek
Prace powstałe podczas tegorocznego konkursu można oglądać na wystawie w Muzeum Żup Krakowskich do 23 kwietnia. Pisanki solne są znakiem charakterystycznym Wieliczki, więc warto je zobaczyć, bo to jedyna okazja. Nigdzie indziej w Polsce nie robi się tego typu ozdób. A szkoda, bo są bardzo piękne i wyjątkowe.

W rywalizacji szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Igor Strzelec, gimnazjów – Aleksandra Maj, a szkół średnich – Kinga Kochan.

Fot. Lollencja (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl], via Wikimedia Commons


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/carinio2/domains/wieliczka.gmina.pl/public_html/tpl/multi/podstrona.html.php on line 29