Przy ul. Dembowskiego 2A w Wieliczce działa Punkt Informacji Turystycznej. Warto do niego wstąpić, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy zwiedzamy to miasto. Uzyskamy tu informacje o zabytkach Wieliczki, Krakowa oraz okolicznych miejscowości, m.in. Oświęcimia, Bochni, Niepołomic, Dobczyc. W Punkcie Informacji Turystycznej kupimy mapy, przewodniki i albumy dotyczące Wieliczki oraz Kopalni Soli „Wieliczka”, informatory dotyczące krakowskich zabytków, widokówki, pamiątki i upominki. Wypożyczymy też przewodniki „audio guide”, które oprowadzają turystów po najważniejszych zabytkach Wieliczki. Dowiemy się także o aktualnych wydarzeniach kulturalnych, a pracownicy punktu udostępnią nam informacje na temat bazy noclegowej i gastronomicznej. Na miejscu możemy też zarezerwować pokoje i posiłki.

Informacja Turystyczna - Wieliczka


Informacja Turystyczna w Wieliczce czynna jest od maja do września w godz. 9.00-19.00, od października do kwietnia od 10.00 do 18.00.

Dla mieszkańców wieliczki
Centrum Kultury i Turystyki mieści się w zabytkowej kamienicy przy Rynku Górnym 6 w Wieliczce. Jest miejscem otwartym na twórczość mieszkańców gminy. Wśród licznych propozycji spędzania czasu centrum oferuje m.in. naukę gry na instrumentach, warsztaty rękodzieła artystycznego, zajęcia szachowe, warsztaty kreatywnego pisania, warsztaty ceramiczne, tenis stołowy, taniec nowoczesny, balet klasyczny.
Zajęcia odbywają się również w świetlicach środowiskowych na terenie gminy Wieliczka - w Janowicach, Lednicy Górnej, Kokotowie, Mietniowie, Sułkowie oraz w Sygneczowie.