Warning: Use of undefined constant product_info - assumed 'product_info' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/carinio2/domains/wieliczka.gmina.pl/public_html/sources/modules/mod_cms/function.mod_cms.php on line 17
Top 10 atrakcji turystycznych w Wieliczce i okolicach - Wieliczka

Na pierwszym miejscu znalazła się… oczywiście kopalnia soli w Wieliczce. Oczywiście, pewnie dla nikogo nie jest to specjalnym zaskoczeniem. A kto jeszcze nie widział kopalni, koniecznie musi ją zobaczyć.

Drugie miejsce zajęło Muzeum Żup Krakowskich. Jak piszą internauci, zwiedzając je, można się poczuć jak w ubiegłych stuleciach.

Na trzecim miejscu znalazła się tężnia solankowa zajmująca 7500 m kw. powierzchni. Zdaniem odwiedzających, doskonałe miejsce dla podleczenia układu oddechowego i ciekawe miejsce do rodzinnych spacerów.

Piątą lokatę w rankingu zajmuje XVI-wieczny kościół pod wezwaniem św. Klemensa. Według internautów obowiązkowy punkt zwiedzania Wieliczki. Piękny zarówno w środku, jak i na zewnątrz, z bogato zdobionymi złotymi ołtarzami, całość tworzy niezapomniany, bardzo klimatyczny widok.

Szóste miejsce to Zamek Żupny – Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, zabytek wpisany na listę Unesco. Warto przejść się po urokliwym dziedzińcu i oczywiście zobaczyć wspaniałą kolekcję solniczek.

Siódme miejsce zajął Solny Świat – niezwykłe malowidło, wykonane techniką 3D, największy w Polsce trójwymiarowy obraz. Co ciekawe, w pełni można go zobaczyć tylko z jednego, dokładnie zlokalizowanego punktu.

Ósme miejsce należy do Rynku Górnego, dziewiąte zajęła Rusinowa Polana, mieszcząca się w Tatrzańskim Parku Narodowym, a dziesiąte…pokój zagadek, czyli popularny escape room. Miejsce, jak piszą internauci, nadające się do spędzenia czasu z całą rodziną.

(MW / Fot. Pixabay/cc0)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/carinio2/domains/wieliczka.gmina.pl/public_html/tpl/multi/podstrona.html.php on line 29