Jeśli twoje dziecko ma 6-12 lat i uwielbia rysować, malować, kolorować, zapisz je na warsztaty plastyczne. Zajęcia odbywają się cyklicznie w świetlicy środowiskowej w Mietniowie, w poniedziałki o godz. 17.30. Podczas godzinnych warsztatów najmłodsi przy pomocy różnych technik będą przygotowywać prace plastyczne.

Familijne niedziele
25 marca o godz. 12:30 w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce odbędzie się kolejny spektakl teatralny pt. „Przygody Jacka i Placka”. Tydzień wcześniej - 17 marca o godz. 18:00 w remizie OSP Gorzków dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Sztolnia pt. „Ciotka Karola 1 i 1/2”.
Podczas wszystkich Familijnych Niedziel prowadzone są zbiórki charytatywne na leczenie Adasia Dobrowolskiego z Czarnochowic.

Alergie u dzieci
Wiosna alergiami stoi - to wtedy zaczyna się problem z pyłkami, alergenami w nowalijkach. Właśnie dlatego pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Mamma mia zostało poświęcone alergiom. Dr Joanna Morawiecka-Baranek, która pracuje w poradni alergologicznej i na oddziale pediatrycznym dzieci starszych z pododdziałem gastrologii i alergologii Szpitala św. Ludwika w Krakowie, mówiła, jak radzić sobie z uczuleniem na laktozę i jak odróżnić jego objawy od atopowego zapalenia skóry.

Na kolejne spotkanie pt. „Wiosenne metamorfozy”, które poprowadzi makijażystka Joanna Dąbek, centrum kultury zaprasza 27 marca o godz. 10.00. Wstęp wolny.
(MW)