Wiele osób, które chcą odwiedzić Kraków, przylatuje na lotnisko. Port lotniczy znajduje się 11 km na zachód od centrum Krakowa, w miejscowości Balice. Bez własnego samochodu jest to spora odległość. Można oczywiście wsiąść w autobus miejski, z lotniska kursują linie numer 208, 252 i 902.

Jednak przejazd autobusem jest dużą stratą czasu. Trzeba liczyć około godziny na dojazd. Autobus do Dworca Głównego jedzie około 45 minut, dodatkowo należy jeszcze wziąć pod uwagę czas oczekiwania. Fakt, w autobusie nie ma luk bagażowych. Wynajęcie taksówki wiąże się natomiast ze sporymi kosztami. Poza tym, za każdym razem, kiedy będziemy chcieli gdzieś pojechać, koszty te będą się zwiększać.

Autem po mieście
Co można zrobić w tej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie samochodu osobowego w wypożyczalni. Wtedy zwiedzanie miasta stanie się nie tylko szybsze, ale i bardziej komfortowe. Ceny wynajmu zaczynają się już od 65 zł za 1-4 dni. Niewiele mniej zapłacilibyśmy za taksówkę z lotniska do miejsca noclegu.

Większość firm wynajmuje wiele modeli samochodów osobowych, od typowo miejskich do limuzyn. W związku z tym można bez problemu znaleźć odpowiedni do naszych potrzeb samochód. Poza tym możemy wynająć auto na kilka godzin lub kilka dni. Wypożyczalnia samochodów Q24 na życzenie podstawi samochód do wskazanego miejsca. Szczegóły oferty na stronie http://www.q24wypozyczalnia.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow.

Jeżeli jedziemy w kilka osób, to koszt wynajmu nie uderzy nas po portfelu. Warto rozejrzeć się za dobrą wypożyczalnią już podczas rezerwowania biletu lotniczego.