Kwiecień to czas na kolejne spotkanie z cyklu „Ilustrowana muzyką historia rocka”. Tym razem spotkanie zostanie poświęcone zespołowi The Police, a w szczególności ich koncertom w Bueonos Aires, które odbyły się w 2007 roku.

W niedzielę 22 kwietnia z koncertem wystąpią dwa chóry: szwedzki Joyful Soul oraz, działający pod patronatem domu kultury w Wieliczce, Gospel Voice. Występów można będzie posłuchać w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki. Również 22 kwietnia o godz. 11.00 w świetlicy środowiskowej w Janowicach w ramach cyklu „Familijna niedziela” odbędzie się spektakl „Przygody świnek”. Wstęp darmowy. W kolejną niedzielę Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce przygotowało spektakl pt. „Wilk i zając”. Początek o godz. 12.30. Natomiast 27 kwietnia o godz. 17.00 gościem CKiT w Wieliczce będzie Ignacy Kowalewski. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Wieliczanie w akcie kończącym zabór austriacki”. Wstęp wolny.

3 maja, w rocznicę uchwalenia Konstytucji, tradycyjne pieśni patriotyczne zaśpiewają artyści Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w domu kultury w Wieliczce. Wydarzenie nie jest biletowane.

(MW / Fot. Pixabay/CC0)