Jazda konna to bardzo dobra rozrywka dla dzieci i dorosłych oraz sposób na poprawienie kondycji po przedłużającej się zimie.
Stadnina zajmuje się jeździectwem rekreacyjnym, sportem konnym oraz od 1990 roku również hipoterapią. Znajduje się w niej aż 80 koni.

Jazda konna dla dzieci w Wieliczce


Konie pony są krzyżówką koni małopolskich z szetlandami oraz mają wymagane rodowody. Cechują się wyjątkową odpornością psychiczną i fizyczną. Konie tej rasy są bardzo uniwersalne. Biorą udział w wystawach, bardzo dobrze sprawdzają się w skokach, zaprzęgach, ujeżdżaniu, są odpowiednie do jazdy rekreacyjnej oraz hipoterapii. Dla małych dzieci stajnia oferuje jazdę na małych pony, które mają bardzo łagodny i cierpliwy charakter.

Hipoterapia - Wieliczka i Kraków


W stadninie można skorzystać z jazd rekreacyjnych, indywidualnych oraz hipoterapii. Możliwy jest również udział w treningach sportowych lub w zawodach. To oczywiście oferta dla bardziej zaawansowanych jeźdźców.

Hodowla i sprzedaż koni


Stadnina zajmuje się również hodowlą oraz sprzedażą koni. Prowadzi też pensjonat dla nich, więc można zostawić swojego ulubieńca pod dobrą opieką.
Wizyta w stadninie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które już jeżdżą od dłuższego czasu, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jeździectwem. Poza tym to świetna atrakcja dla dzieci, które z pewnością chętnie obejrzą konie, a te bardziej odważne nawet się na nich przejadą.