„No exit” to koncert z 2014 r. z okazji 50-lecia pracy artystycznej brytyjskiej artystki Marianne Faithfull. Mieszkańcy Wieliczki wysłuchali go w ramach grudniowego spotkania z cyklu „Ilustrowana muzyką historia rocka”. W miniony weekend w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce można było obejrzeć premierę spektaklu w wykonaniu Grupy Teatralnej ProjekT w reżyserii Any Goc, z udziałem Aleksandry Tokarczyk i Mikołaja. „Zaraz zaśniesz” to jedna z trzech autobiograficznych jednoaktówek autorstwa Janusza Głowackiego, powstała w 1980 roku. Centrum kultury przygotowało także grudniową atrakcję dla dzieci. We współpracy z parafią św. Michała Archanioła w Pawlikowicach w ramach spotkań teatralnych najmłodsza publiczność obejrzała spektakl pt. „Wilk i zając”.

Mikołajki i wigilia
6 grudnia to znane wszystkim Mikołajki. W ten szczególny dzień również nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Spotkania z ulubionym świętym wszystkich dzieci odbyły się w Wieliczce i świetlicach środowiskowych w Kokotowie oraz Janowicach. Imprezie towarzyszył spektakl teatralny „Przygody św. Mikołaja”.

Co jeszcze czeka na mieszkańców gminy? 7 grudnia w Centrum Kultury i Turystyki odbędzie się akcja „Choinka z klasąâ€, 9 grudnia - uroczystość 106. urodzin Henryka Kozubskiego połączona z wystawą pt. „Życiem malowane”, 10 grudnia - jubileusz 10-lecia chóru Gospel Voice, 16 grudnia - projekcja filmu „Młodość”, a 17 grudnia - wigilia dla mieszkańców, na którą zaprasza burmistrz miasta. W programie m.in. wspólne kolędowanie, prezentacja drzewek świątecznych, występy grup kolędniczych i degustacja wigilijnych potraw.

(MW)