Karczma Pod Wielką Solą

Jeśli lubisz atmosferę tradycyjnych, drewnianych karczm, serwujących dania kuchni polskiej, to miejsce będzie idealne dla Ciebie. Karczma Pod Wielką Solą mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej 46. Zjesz tu staropolskie dania czerpiące m.in. z kuchni żupnej. Dania są bardzo smaczne, porcje spore, a piękny wystrój jest dodatkowym atutem. Warto odwiedzić karczmę choć raz i skosztować własnoręcznie lepionych pierogów.

Restauracja Kopalnia Smaku
Lokal ten znajdziesz przy ulicy Dembowskiego 7. Lokalizacja jest niewątpliwie jedną z jego zalet - blisko stamtąd do kopalni soli. Restauracja w swoim menu ma zarówno dania kuchni polskiej, jak i uwielbiane przez wszystkich pizze. Można tam zjeść naprawdę smaczny, polski obiad, np. tradycyjnego schabowego z ziemniakami. To idealna opcja na odpoczynek po męczącym zwiedzaniu kopalni soli i innych atrakcji.

Pierogarnia Dzień Dobry
Tę restaurację znajdziesz na Rynku Górnym. Jak sama nazwa wskazuje, zjemy tu pierogi. Dostępne są ich różne warianty: mięsne, owocowe, wegetariańskie. Oprócz pierogów w menu znajdziesz również krokiety czy placki ziemniaczane. Serwowane dania są smaczne, porcje duże, obsługa sympatyczna, a ceny przystępne. Wystrój utrzymany jest w przyjemnym klimacie nawiązującym do tradycji tej okolicy. Jest to dobre miejsce na zrobienie sobie przystanku podczas spaceru po rynku.

Olga, f:Tama66 / Pixabay