Właściwości pielęgnacyjne soli

Sól to składnik peelingów, płynów do kąpieli czy maseczek. Jest bowiem znana ze swoich oczyszczających i zmiękczających właściwości. Sięgając po sól, na przykład w formie solankowej kąpieli, oczyścimy pory, usuniemy toksyny z organizmu, a także łatwiej się zrelaksujemy. Sól ujędrnia i redukuje tkankę tłuszczową, więc jest świetnym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. Poprawia też krążenie, wygładza skórę, ujędrnia ją oraz poprawia jej koloryt. Najcenniejsze właściwości ma sól z Morza Martwego, która stosowana jest nie tylko w kosmetyce, ale też w leczeniu chorób. Solanki pomagają w problemach alergicznych, łuszczycy czy kłopotach z reumatyzmem. Jeśli zaś chodzi o głowę, to peeling solny śmiało możemy nakładać na skórę głowy, ale już niekoniecznie na włosy, ponieważ może je zmatowić i wysuszyć.

Domowe SPA z wykorzystaniem soli

Chcąc skorzystać z właściwości soli, możemy kupować drogeryjne kosmetyki, ale także wykorzystać zwykłą sól kuchenną. Mieszając sól z bazą, np. ulubionym żelem pod prysznic, otrzymamy solny peeling. Bardzo proste do wykonania są też solankowe kąpiele. Do wanny na każde 10 litrów wody wsypujemy 100 gram soli. Taka kąpiel zrelaksuje, oczyści z toksyn i ujędrni skórę. Jeśli mieszkasz nad morzem, także nie musisz wydawać majątku na solną terapię. Po prostu często spaceruj po plaży.

Olga, foto: silviarita / Pixabay