W lutym mieszkańcy Wieliczki mieli okazję obejrzeć spektakl „Zakochani 2018” w wykonaniu  Nowej Wielickiej Grupy Artystycznej z gościnnym udziałem Teatru po Latach oraz Jerzego Zielińskiego. Premierowy występ odbył się, zgodnie z tytułem, w walentynkowym klimacie. Artyści zaprezentowali utwory (wiersze, piosenki) z repertuaru Juliana Tuwima, Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej.

Dla mam i dzieci
13 marca rusza kolejny już cykl „Mamma mia” przeznaczony dla mam i dzieci. Spotkania będą odbywać się dwa razy w miesiącu, we wtorki o godz. 10.00, wstęp jest wolny. Pierwsze spotkanie będzie dotyczyć alergii dziecięcych. W Centrum Kultury zagości specjalista, dr Joanna Morawiecką-Baranek, która jest alergologiem dziecięcym. 27 marca o wiosennych metamorfozach opowie makijażystka Joanna Dąbek, a 10 kwietnia o karmieniu piersią Aneta Kucharska, certyfikowany doradca laktacyjny.

Warsztaty wielkanocne
Warsztaty wykonywania świątecznych ozdób w tym roku odbędą się 2 i 16 marca w Świetlicy Środowiskowej w Sygneczowie,16 marca w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, 17 marca w Świetlicy Środowiskowej w Sułkowie i Lednicy Górnej i 18 marca w Świetlicy Środowiskowej w Mietniowie i w Kokotowie. Placówki zapewniają materiały do tworzenia rękodzieła, a uczestnicy warsztatów proszeni są o zabranie ze sobą pędzli.
Również najmłodsi mogą włączyć się w przygotowania do Wielkiej Nocy. Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zaprasza przedszkolaków do udziału w konkursie na witraż wielkanocny wybranymi przez siebie technikami plastycznymi.
(MW)