Gościem spotkania w ramach cyklu Literackie Windokręgi 15 lutego będzie profesor nauk humanistycznych, Jerzy Bralczyk. Będzie można wysłuchać ciekawej prelekcji, sprawdzić swoją wiedzę, a także zadać nurtujące nas pytania. Literackie Widnokręgi to cykliczne spotkania z poczytnymi i cenionymi autorami. Cieszą się sympatią miłośników literatury, kultury i sztuki w najlepszym wydaniu. Są też wyjątkową okazją do poznania autora, rozmowy, wymiany poglądów i opinii na temat literatury innych uczestników.

Jerzy Bralczyk to mistrz polskiej mowy, który zdobył dużą popularność. Równie znany jest chyba jedynie prof. Miodek. Językoznawca promuje poprawność językową, jest też specjalistą w zakresie mediów, reklamy i polityki, cenionym i uwielbianym przez studentów wykładowcą na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Jerzy Bralczyk jest ponadto członkiem Rady Języka Polskiego - od początku jej stworzenia, czyli od 1996 roku. Z kolei w 2007 r. został wybrany na wiceprzewodniczącego, a zatem jest współodpowiedzialny m.in. za uchwały ortograficzne. Należy też do Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN, Rady Etyki i Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Collegium Invisibile. Jest ponadto autorem lub często prowadzącym ogólnopolskich czy też regionalnych dyktand.

Na uwagę zasługuje też twórczość profesora - to autor i współautor publikacji popularnonaukowych z zakresu lingwistyki, np. „Język na sprzedażâ€ (1996 r.), „Mój język prywatny” (2004 r.) czy też „1000 słów” (2017 r.). Jest ponadto autorem ciekawych felietonów. Jerzy Bralczyk chętnie udziela się medialnie - w latach 2001-2007 w TVP Polonia prowadził program „Mówi się”, w TVN Lingua audycję „Na słówko”, a w Polskim Radiu „Słowo o słowie”.
Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, dnia 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00. Wstęp wolny.

/KK, fot.nikolayhg/Pixabay