Dni miasta rozpoczną się 21 lipca o godz. 18.00 szóstą edycją Międzynarodowego Festiwalu „Poznajemy Kulturę Europy”. W dwie godziny później w budynku Szkoły Górniczej przy ulicy Daniłowicza 12 odbędzie się wernisaż wystawy ilustratora Józefa Wilkonia pt. „Józef Wilkoń i jego zwierzęta”. Usłyszymy także niezwykłą bajkę o solnym mieście zatytułowaną „Klejnot Wieliczki”. Jej autorem jest Jan Kerden, ilustrował oczywiście sam mistrz Wilkoń.

LemOn i Natalia Kukulska
Sobotni i niedzielny wieczór przebiegną pod znakiem koncertów. W sobotę zagra zespół LemON, który tworzą Igor Herbut, Piotr Walicki, Piotr Kołacz, Piotr Rubik, Tomasz Waldowski. Grupa powstała podczas programu telewizyjnego Must be The Music i od 2012 roku z powodzeniem koncertuje. W tym roku artyści wydali już czwartą płytę.
Niedziela będzie należała do Natalii Kukulskiej, znanej i lubianej piosenkarki, córki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Na scenie zobaczymy też zespoły: BLACKJOB, AGRESSIVA 69, ANIELSKI ORSZAK, DEFLIK.
Oprócz muzycznej strawy na wszystkich mieszkańców miasta czekają liczne atrakcje. Odbędzie się pokaz Małopolskiego Klubu Paralotniowego i pokaz sztucznych ogni, a wieczorem zabawa. Podczas Dni św. Kingi będzie prowadzona również akcja charytatywna na rzecz Oliwii Koszyk.
Organizatorami dni Wieliczki są miasto i gmina Wieliczka oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.

(MW)