Aby tradycji stało się zadość, w pierwszą niedzielę nowego roku odbył się koncert kolęd w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”. W świątecznej atmosferze, przy świetle choinki, mieszkańcy razem z zespołem zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Dla wszystkich, którzy lubią kolędy, już 21 stycznia odbędzie się kolejny koncert, tym razem zespołu YANABANDA. Godz. 17.00, wstęp wolny.

Dzień wcześniej do wielickiego domu kultury zawita znana piosenkarka, pierwsza Polka, która otrzymała nagrodę Publiczności na Festiwalu w Sopocie i pierwsza, która wygrała Międzynarodowy Festiwal Przebojów w Dreźnie. Mowa oczywiście o Halinie Kunickiej, autorce kilkunastu płyt, z których trzy doczekały się statusu złotych.

Była szczególnie popularna w latach 60 i 70 XX wieku. Do jej największych przebojów należą „Orkiestry dęte”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Lato, lato czeka”, „Od nocy do nocy”, „To były piękne dni”, „Czumbalalajka”, „Gwiazda miłości”. Halina Kunicka śpiewa różnorodny repertuar. Wiele utworów napisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale także w Europie, Izraelu, USA, Kanadzie i Australii. Spotkanie autorskie połączone z recitalem odbędzie się 20 stycznia o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.
(MW)