Wizyta w parku liniowym w Wieliczce jest doskonałą okazją, aby aktywnie odpocząć na łonie natury. Idą cieplejsze dni, które będą zachęcać do wyjścia z domu i pobycia na świeżym powietrzu. Ta forma rozrywki dostarczy też trochę adrenaliny.Park liniowy mieści się w Wieliczce na terenie Użytku Ekologicznego Wieliczka - Grabówki Park. Mieszkańcy Krakowa również mogą tu szybko dojechać.35 przeszkód
Park liniowy składa się z systemu przeszkód rozwieszonych nad ziemią. Łącznie na dwóch trasach jest ich aż 35. Można wybrać odpowiedni dla siebie stopień trudności. Przejście nimi jest bezpieczne, bo czuwa nad nami profesjonalna kadra, która rozwieje nasze wątpliwości i udzieli porad na temat przechodzenia tras.

Kort tenisowy w Wieliczce


Jeżeli wybierasz się do parku z rodziną lub ze znajomymi, a twoją pasją nie jest wiszenie nad ziemią, to możesz skorzystać z innych atrakcji. Na terenie parku liniowego znajdują się również boiska do gry w koszykówkę lub siatkówkę, kort tenisowy oraz plac zabaw dla dzieci. W specjalnie przygotowanej altanie można zorganizować ognisko.

Pakiety dla rodzin
Zaletą tego rodzaju aktywności jest jej zrównoważona cena. Przejście niższą trasą to koszt 15 zł, a dla rodzin z dziećmi przygotowano specjalne pakiety, aby było jeszcze taniej.

Park liniowy to dobre miejsce na rodzinny wypad, spotkanie ze znajomymi lub na spędzenie czasu z bliską osobą. Szczególnie teraz, gdy wiosna zachęca do aktywności fizycznej.