Tężnia solankowa to jedna z licznych atrakcji Kopalni Soli „Wieliczka”, ale - dla odmiany - znajduje się ona na powierzchni. Tężnia zajmuje aż 7 500 mkw powierzchni! Poza tym jest także wieża widokowa - licząca aż 22 metry wysokości - z której roztacza się piękna panorama szybów i parków.
Spacer w Tężni solankowej to rodzaj terapii wziewnej. W tężni powstaje naturalny solny aerozol, który ma liczne właściwości korzystne dla zdrowia, m.in. wspiera leczenie różnych chorób dróg oddechowych. Wato wybrać się tu również profilaktycznie - codziennie nasze płuca kumulują szereg pyłów wraz z wdychanym powietrzem. Inhalacje to szansa na ich oczyszczenie.
Na terapię wziewną solankami warto wybrać się w przypadku chorobach dróg oddechowych o charakterze nawracającym lub przewlekłym. Należą do nich m.in. choroby alergiczne dróg oddechowych, różne formy przewlekłego nieżytu nosa, przewlekły stan zapalny zatok przynosowych, przewlekły nieżyt krtani, gardła i trąbki słuchowej, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła choroba płuc, uszkodzenia dróg oddechowych - dotyczy różnych zawodów, astma oskrzelowa itd. Specyficzny mikroklimat wykorzystywany jest też w profilaktyce nadciśnienia tętniczego, nerwicy, alergii czy w stanach ogólnego wyczerpania i przemęczenia.

KKw,fot.JacekAbramowicz/Pixabay