Przede wszystkim pamiętaj, że jesteś za niego odpowiedzialny i musisz zapewnić mu jak najlepszą opiekę na cały czas Twojej nieobecności. Wiele zależy też od tego, czy masz psa, czy kota, a może jeszcze inne zwierzę? Koty dadzą sobie świetnie radę same, pod warunkiem, że ktoś jedynie raz na 2-3 dni do nich zajrzy, nakarmi je i napoi, sprawdzi czy wszystko w porządku, wyczyści kuwetę itd.
Warto też wiedzieć, że mało który hotel przyjmuje zwierzaki takie jak np. króliki, chomiki czy świnki morskie. Są też takie hotele, które nie akceptują psów groźnych ras, sporych gabarytów, suk w okresie rui itd. Każdy zwierzak musi być też odrobaczony, zaszczepiony itd.

Pies jednak wymaga większej opieki. Przede wszystkim nie może zostać sam w domu - musisz przekonać kogoś, aby z nim pomieszkał, albo zawieźć go do kogoś. Sprawdzi się też hotel dla psów, jeśli nie masz takiej osoby wśród rodziny lub znajomych. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o wychowaniu psa, jego psychice, potrzebach itd., lepiej mu będzie na psich wakacjach w takim pensjonacie.

Dostanie jeść - jeśli jada tylko jakąś specjalistyczną karmę, weź ją ze sobą - pobawi się z innymi psami, wyjdzie na spacer itd. Psy nie lubią zmieniać ani miejsca, ani ludzi, ale mimo wszystko zdarza się, że taki czas rozłąki jest koniecznością. Aby nie przeżył traumy, najlepiej już od małego przyzwyczajać go, że czasami zostaje sam. Dobrym pomysłem jest pozostawienie go jak będzie jeszcze mały w takim miejscu nawet wtedy, jeśli nie ma takiej potrzeby - to mu dobrze zrobi w przyszłości.

Pracownicy hoteli dla zwierząt często podkreślają, że większym przeżyciem pozostawienie pupila jest dla właścicieli pupila niż jego samego! Hotele dla czworonogów zwykle mieszczą się w dużych domach z ogrodem, nie w centrum miasta, a raczej na obrzeżach. Nie ma tu dziur w płocie, ogrodzenie jest dobrze zabezpieczone.

Nie musicie martwić się o pupila, bo będzie mieszkał w komfortowych warunkach. Do ich dyspozycji jest zwykle cały dom oraz ogród, nie ma tu obskurnych bud, klatek czy łańcuchów, a właściciele to zwykle ludzie, którzy lubią zwierzęta, dbają o nie, wyprowadzają je na spacer, bawią się z nimi itd. Można nawet powiedzieć, że zwierzak - podobnie jak Ty - będzie na wakacjach! Możesz też zostawić tu ulubione zabawki czy kojec na czas pobytu!

KwK, foto.Free-Photos/Pixabay